Güncel Haber

Murat Övüç’ün beraat kararı neden bozuldu?

Murat Övüç’ün beraat kararı neden bozuldu? 

BASİT YARGILAMADAN BERAAT KARARI VERİLMİŞTİ

Murat Övüç’ün beraat kararı neden bozuldu? İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi, Övünç’ün belgesinde kolay yargılama yönteminin uygulanmasına karar vermişti. Sanık Murat Övüç ile şikayetçi Simon Çekem’in beyan ve savunmalarını yazılı olarak alan mahkeme duruşma açmadan kararını açıklamıştı. Mahkeme evraktaki kanıt durumu ve savunma içeriklerine nazaran duruşma yapmaksızın Murat Övüç’e beraat kararı vermişti.

İTİRAZLAR ÜZERİNE YARGILAMA USULÜNE GİDİLECEK

Avukat Simon Çekem karara itiraz hakkını kullanması üzerine mahkeme kapattığı belgeyi tekrar açarak olağan yargılama tarzına geçileceğini bildirdi. Taraflara mart ayında yapılacak duruşmada hazır bulunmaları için tebligat gönderildi.  Murat Övüç önümüzdeki günlerde hâkim karşısına çıkacak.

Murat Övüç Kimdir?

Bir müddettir toplumsal medyanın gündeminde yer alan Murat Övüç, pek çok vatandaşın biyografisi ile araştırdığı isimler ortasında yer alıyor. Yaptığı paylaşımlarla geniş bir kitlenin takibinde olan Murat Övüç, özel hayatı ile ilgili verdiği bilgiler hasebiyle yine gündemde yer almaya başladı. Pekala, Murat Övüç kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında merakla araştırılan kimi bilgilerMurat Övüç hayatı ile merak konusu olmaya devam ediyor. Instagram’da yayınladığı görüntülerle çok sayıda takipçi edinen toplumsal medya fenomeni Murat Övüç, vakit zaman yaptığı yorumlarla gündeme geliyor.

Murat Övüç 1968 yılında Van’da dünyaya geldi. Partevniyal Lisesi’ni bitirdikten sonra Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Kısmı’nda okudu. Üç ablası ve bir ağabeyi olan Murat Övüç, 5 kardeşin en küçüğü. 7 yıllık evliliğinden 19 yaşında bir oğlu olan Murat Övüç, Beyoğlu’nda otel ve restoran işletiyor.

Tüm bunların yanı sıra direktörlüğünü Sedat Kapurtu’nun üstlendiği, 17 Ağustos 2018 tarihinde vizyona giren Benim Adım Osman isimli güldürü sinemasının oyuncu takımında yer almıştı.

Murat Övüç Yeşim Salkım Olayı

Sosyal medya fenomeni  Pınar Gültekin cinayeti sonrası ortaya çıkan bir videosunda söylediği sözler nedeniyle polemik yaşadığı şarkıcı Salkım’a cinsiyetçi argo söz etti. Murat Övüç, sahnede şarkı söylemeden önce yaptığı konuşmada, “Bir tane şarkıcı var o… Beni kadın düşmanı ilan etmiş. Bütün mağdur kadınların yanındayım. Seni o…” diyerek açıkça Yeşim Salkım’a küfür etti. Övünç, Salkım’a küfrederken orada bulunan dinleyicilerin gülmesi ise tepkilere neden oldu

Yeşim Salkım ise, Twitter hesabından Murat Övüç’ün görüntülerini paylaşarak, “Yorum sizin nerede mağdur kadın var ben yanındayım diyen bu zavallı sizlere emanet ben çok şükür hiç o ağzına aldığı küfürle anılmadım şimdi Murat Övüç, keşke o ağzından çıkanı duysan unutma kontrolsüz güç güç değildir bu ülke çok gördü senin gibileri yok oldular yazık sana” ifadelerini kullandı.

 

Murat Övüç İnstagram Hesabı

Reynmen Kimdir

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı