Sağlık

Bu yiyecekler vücuttaki sivilceyi arttırıyor!

Sivilce sorunu yaşıyorsanız özellikle yağlı yiyeceklerden ve aşırı karbonhidratlı yemeklerden uzak durulması gerekir. Çikolata, mayonez, tam yağlı süt ve süt ürünleri, , kuruyemiş, hazır katkı maddeler içeren ambalajlı ürünler, yağlı et besinleri gibi yiyeceklerin sınırlı tüketilmesinde faydavar.

İŞTE SİVİLCEYİ ARTTIRAN DİĞER UNSURLAR…

Tedavi aşamasında makyaj yapmaktan uzak durulması çok önemlidir. Özellikle tüm yüze uygulanan fondöten gibi ürünlerin kullanılması sınırlı olmalıdır ve yağlı nemlendiricili ürünlerin kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Hatta güneş koruyucu yağlı ürünler tercih edilmemelidir. Uzman önerisi ile cilt tipine uygun güneş koruyucular kullanılmalıdır..

Akneyi tetikleyen başka birunsur ise strestir. Özellikle hastaların stresten uzak kalmalarıoldukça önemlidir. Ancak akne probleminin kendisi de stresi arttırdığı için hastalar; hastalığın stres sorununa, stres sorunun da hastalığa yol açtığı bir döngü içerisinde girmektedir. Bu döngünün uzman yardımıyla çözüme kavuşturulması gerekir. İnternetten ya da çevre tavsiyesi ile bilinçsiz bir şekilde cilt ürünlerine baş vurulması yanlıştır. Dermatoloji uzmanlarının önereceği kişiye özel ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Akne probleminin tek bir tedavi yöntemi bulunmadığınıunutmamak gerekir. Kişiye uygulanan tedaviden alınan yanıta göre kullanılan sistem değiştirilerek, hasta için en doğru yöntemler ile sonuca varılır.

Az sayıdabazıakne lezyonu için uzman yardımına gerek kalmayabilir ancak yoğun ve yaşam kalitesini etkileyecek duruma gelmiş olan akne problemleri için uzman yardımı almaktan asla çekinmemeli ve tedavi için geç kalınmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı