Teknoloji

Android Mobil Veri Kontrol Etme Uygulamaları

Android Mobil Veri Kontrol Etme Uygulamaları

Mobil veri, telefon operatörleri tarafından sağlanan ve mobil cihazlar için geliştirilmiş bağlantı türüdür.  Android, Google ve Open HandsetAlliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux tabanlı mobil işletim sistemidir. Günümüzde birçok kullanıcı kotalı mobil internet kullanır. Sosyal medya, uygulamalar bazı oyunlar fazla veri harcar. Android mobil veri kontrol etme uygulamalarını kullanarak, mobil veriden tasarruf edebilirsiniz.

Android mobil cihazlardan oyun oynarken, sosyal medyada gezinirken, uygulamaları kullanırken kısacası internet kullanırken ne kadar mobil veri harcadığımızın farkına varmayız. Bir de güncellemeleri mobil veri ile değil, Wİ-Fİ’den otomatik yapmayı ayarlayın. Cihazınızın ayarlar bölümünden veri yönetim araçlarını kullanarak mobil verinizi kontrol altına alabilirsiniz.

DataEyeSave Mobile Data

Android Mobil Veri Kontrol Etme Uygulamaları

Menüler arasında kaybolmadan, hangi uygulama ve oyunun ne kadar mobil veri kullandığını anında görebilirsiniz. Çok sık kullanmadığınız uygulama ve oyunu arka planda çalışmasını engelleyerek mobil veri kullanımını kısıtlayabilirsiniz. Uygulama mobil veri tasarrufunun yanında pil kullanımından da tasarruf etmenize yardımcı olur.

GlassWire Data UsageMonitor

Android cihazlar için geliştirilmiş veri kullanım monitörüdür. Analiz yaparak mobil ve Wİ-Fİ kullanımında ne kadar veri harcadığınızı görebilirsiniz. Arka planda çalışan, gereksiz yere internet harcayan uygulama ve oyunları tespit ederek kapatabilirsiniz. Ekrana ekleyeceğiniz widget sayesinde anlık mobil veri kullanımını izleyebilirsiniz.

Uygulamayı indirip, gerekli ayarları yaptıktan sonra veri kullanımını sınırlandırabilirsiniz. Mobil veri kotanız, belirlediğiniz sınıra geldiğinde uyarı alırsınız. Böylece kullanmış olduğunuz operatöre fazla ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Cihazınıza yeni oyun, uygulama indirdiğinizde ya da mevcut olanlar aninden çalışıp, mobil veri kullanmaya kalktığında uyarı alırsınız. Uygulama ve oyuna anında müdahale ederek mobil veri kullanmasını engelleyebilirsiniz.

Data Usage (Data Manager)

Bildirim panelinde mobil veri ve Wİ-Fİ bağlantısının ne kadar veri kullandığını görüntüleyebilirsiniz. Uygulama ve oyunların günlük ne kadar veri kullandığını bulabilirsiniz. Kullandığınız mobil verinin kotasını aşmayacağı şekilde siz de bir kota belirleyebilirsiniz. Mobil veriniz belirlediğiniz sınıra ulaştığında, uyarı alırsınız.

My Data Manager (Veri Yöneticim)

14,7 milyondan fazla kişi uygulamayı güvenle kullanmaktadır. Cihazınızda yüklü olan oyun ve uygulamanın ne kadar internet harcadığını kontrol edebilirsiniz. Bir uygulamadan, birden fazla cihazınızın mobil veri kullanımını kontrol edebilirsiniz. Günlük ve aylık olarak mobil veri kullanımını inceleyebilirsiniz.Kalan mobil verinizi kontrol edebileceğiniz gibi, kendi belirleyeceğiniz veri kotası sayesinde uyarı alırsınız. Mobil veriden, kontör (TL) ve faturanızdan tasarruf edebilirsiniz.

Uygulama Kullanmadan Mobil Veri Nasıl Kontrol Edilir?

Android cihazınızda uygulama kullanmadan mobil veri kullanımını kontrol edebilirsiniz. Ayarlar, kablosuz bağlantı ve ağlar adımlarını takip ederek mobil veri kullanımına ulaşabilirsiniz. Mobil veri menüsünün içine girdikten sonra trafik kullanım sınırlaması (gün, hafta, ay), ağa bağlı uygulamalar (yüklü olanlar, sisteme ait olanlar) ve veri tasarrufu işlemlerini yapabilirsiniz.

Önerilen Yazı: Cardano’da 11% oranında gerileme yaşandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı