Eğitim

2020 Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Üniversite burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

VGM Yükseköğrenim burs sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Ekim ayı içerisinde başvurularını yapan üniversite öğrencileri sonuçlarla ilgili tarih açıklaması bekliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre sonuçlar KYK sonuçlarının duyurulmasının ardından VGM üniversite burs sonuçları açıklanacaktı.  VGM burs hakkı kazanan öğrencilere 1 eğitim yılında 8 ay boyunca ödeme yapılacak. Devlet tarafından burs verilecek öğrencilerin belli olmasının ardından gözler VGM sonuçlarına çevrildi. Peki 2020 VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK bursu hakkı kazanan öğrenciler VGM bursundan yararlanamazken, kredi almaya hak kazanan öğrenciler burstan yararlanabilecek. İşte 2020 VGM Yükseköğrenim burs sonuçları tarihi..

2020 VGM ÜNİVERSİTE BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “ Yükseköğrenim burs başvurularının değerlendirme işlemlerine T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları açıklandıktan sonra başlanacaktır.” ifadesi yer aldı.

2019 yılında VGM üniversite burs başvuru sonuçları 30 Ekim tarihinde sona ermiş sonuçlar ise 2 Ocak 2020’de açıklanmıştı.  2020 VGM burs sonuçlarının 2021 yılının Ocak ayının ilk haftasında adayların erişimine açılması bekleniyor.

VGM Üniversite burs sonuçları, burs.vgm.gov.tr adresinden T.C kimlik numarası, adı, soyadı, doğum tarihi ve baba adı ile sorgulanabilecek.

BAŞVURU DEĞERLENDİRMESİNDE BELGE İSTENEBİLİR!

Vakıflar Genel Müdürlüğü başvuru süreleri tamamlandıktan sonra Bölge Müdürlüklerince değerlendirme işlemleri başlayacaktır. Değerlendirme işlemleri sırasında ilgili Bölge Müdürlüğü yetkili personeli tarafından bilgilendirme ya da belge tamamlama işlemleri  için başvurunuz sırasında vermiş olduğunuz iletişim kanalları kullanılarak sizlere ulaşılabilir ve başvurunuzun değerlendirilmesi ile ilgili bazı belgeler istenebilir. İstenilen belgeler verilen zaman içerisinde bölge müdürlüklerine teslim edilmemesi durumunda burs başvurusu iptal edilir.

2020 VGM YÜKSEKÖĞRENİM BURS ÜCRETİ NE KADAR?

2020-2021 eğitim öğretim yılında  VGM üniversite bursu almaya hak kazanacak öğrencilere aylık 300 TL ödeme yapılacak. Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları önlisans veya lisans öğrencilerine bir eğitim yılında Ekim-Mayıs ayları arasında toplam 8 ay boyunca yatırılacak. Kredi ve Yurtlar Kurumundan öğrenim bursu almak VGM bursu almaya engeldir. Ancak öğrenim kredisi alan öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusunda bulunabilir.

KİMLER VGM ÜNİVERSİTE BURSUNDAN FAYDALANAMAZ?ÖĞRENCİLERE BURSLAR NASIL ÖDENİR?

VGM Yükseköğrenim burs alma hakkı kazanan öğrencilere bursları okulların bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Genel Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir banka dekontunu iletmelidirler. Öğrenci adına Vakıf Katılım Bankası’ndan hesap açılmalıdır. Gerekli evrak ve işlemlerin tamamlanmasının ardından banka kartı aktif olan öğrenciler kamu ortak ATM’lerinden burslarını alabilirler. Vakıf Katılım Bankası tarafından; kart, kart basımı, kart aidatı, ilk veriliş, yenileme, değiştirme, iptal etme ve benzeri hallerde herhangi bir ücret alınmaz. Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10’una kadar banka hesaplarına ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından yatırılır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı